Posted on

Petek Temizliğini Kendim Nasıl Yaparım?

Petek temizliğinin yapılmamasına bağlı olarak gelişen tıkanmalar, kombi arızalarını da beraberinde getirir. Petek temizliği konusu ise, elbette erkeklerin yakından ilgilendiği bir konu olmakla beraber, çoğu erkek yetkili servisin geç geleceği düşünce ile yada sıra beklememek için petek temizliği için kollarını sıvarlar. Petekler, kombiye direk bağlantılı olan ekipmanlar olması sebebiyle, tehlikeli ve dikkat gerektiren tesisat parçalarıdır. Kış mevsiminden çıktığımız bu günlerde, kombi bakımları ve petek temizlikleri bir daha ki kışa yada arızalara kadar ertelenmiş durumda. Ancak, bakımları veya arızaları ertelemek ise, kalıcı bir çözüm olmayıp, daha büyük arızalara yol açabildiği için, zamanında müdahale çok önemlidir. Petek temizliği ise, kişilerin biraz becerisine ve tesisat bilgisine göre yapılabilir olması nedeniyle, genelde ev sahipleri petek temizliği için yetkili servis çağırmak yerine, kendileri temizlemeyi tercih etmektedirler.

Petek temizliği için en uygun zaman dilimi nedir?

  1. Odalarda bulunan petekleriniz, her odaya eşit şekilde ısı vermiyor ise, bir oda diğerinden daha sıcak ya da daha soğuk ise, petek temizliğini düşünmenizde fayda var.
  2. Yoğun bir kış mevsimi sonrasında ilkbaharın bitimini takip eden aylarda, yazın başlarında veya sonlarında petek temizliğini mutlaka yaptırmalısınız.
  3. Kombi bakım zamanınız geldi ise, petek bakımını da aradan çıkartmanızda fayda var.
  4. Kışa gelmeden ise, tüm kombi ve petek temizlik, bakım işlemlerini yaptırmalı, kombinizin istenilen düzeyde çalıştığından emin olmalısınız.
  5. Peteklerinizi aldığınız süre 2 yılı geçmiş ise, mutlaka bir petek temizliğine dikkat etmeli ve bakım hizmetini yapmalısınız.
  6. Tesisat bilgisi olan ve daha önce petek temizlemiş kimseler, evlerinde ya da ofislerinde bulunan peteklerin temizliğini yapabilirler. Ancak, yetkisiz müdahale sonucunda istenmeyen durumlar ortaya çıkabileceğinden dolayı, mutlaka petek temizliğini bir yetkili servise yaptırmakta fayda var.

Biz Esenyurt kombi servisi olarak sizlere petek temizleme alanında profesyonel çözümler sunmaktayız. Bildiğiniz gibi firmamız buderus markalı cihazlar içi arıza ve bakım işlemlerini de yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir